Geoblog.pl    cavalcanti    Podróże    Petersburg i okolice, czerwiec 2010    wyjazd, LPG Estonia, Gdańsk-Petersburg-Gdańsk ok 210 PLN

wyjazd, LPG Estonia, Gdańsk-Petersburg-Gdańsk ok 210 PLN

Polska, Gdańsk

5 osób, skoda felicia kombi na gaz, GPS, przede wszystkim należało szybko wyjechać z Polski.
W 7h udało się przekroczyć granicę polsko-litewską, wyjechaliśmy o 4.25 z Gdańska.
Dużym wyzwaniem była minimalizacja kosztów paliwowych przez tankowanie LPG. Problem zaczyna się powyżej Rygi, w północnej Łowie na stacje nie trafiliśmy, w samej stolicy łotewskiej jest ich kilka, m.in. Statoile.
W Estonii stacji jest niewiele, nie była nam potrzebna przejściówka, wejście takie jak w Polsce, teoretycznie tankuje się samodzielnie, ale zwykle mieliśmy pomoc, w wypadku innej koncowki, na stacji można pożyczyć przejściówkę.

Miejscowość Adres Godziny pracy
Jõhvi vald (Ida-Virumaa ) Edise küla 64 pn.-sob. 0-24 sprawdzona na trasie Tallinn-Narva
Narva (Ida-Virumaa) Kerese 46 8-17 ciężko to określić jako stację
Näppi küla (Läänevirumaa) Sõmero-Rakvere mnt 8-16
Paide Pärnuvälja 2 pn.-pt. 8-16
Sauga Alevik (Pärnumaa) Tallinn-Pärnu mnt. 123 km pn.-sob. 0-24 sprawdzona na trasie via baltica
Tallin/Kopli Paljassaare 25 pn.-sob. 0-24
Tallinn / Lasnamae Betooni 3 pn.-sob.0-24 sprawdzona duża stacja
Tallinn/Mustamäe Kadaka tee 66 B pn.-sob. 0-24
Tartu Ringtee 28 pn.-sob. 0-24 sprawdzona duża stacja
Tartu Votilderutn. 167

za: http://podroze.auto-swiat.pl/paliwo-w-estonii/

generalnie dzieki GPS-owi udało się pojechać niemal cały dystans na LPG, ceny najwyższe w Estonii (ok. 2,5 PLN), na Litwie i Łotwie porównywalnie z Polską (z Gdańskiem, na Mazurach najtańszy). W obie strony przejechaliśmy ok. 2700 km. Koszty na osobę 130 PLN + koszty transportu Narva-Petersburg-Narva= 210 PLN !!!
... plus koszty samochodu i kwestie wizowe, żeby nie było tak pięknie :)

Zasoby: 650 wpisów650 250 komentarzy250 4591 zdjęć4591 2 pliki multimedialne2

04.11.2023 - 04.11.2023