Geoblog.pl    cavalcanti    Podróże    kierunek Istambuł, wrzesień 2010    ładna plaża i skałki nad Morzem Czarnym

ładna plaża i skałki nad Morzem Czarnym

Turcja
Turcja, Şile

Małe turystyczne miasteczko 70km od Stambułu objęte jest systemem komunikacyjnym największego miasta Turcji, autobus jedzie dobre 1,5h (najpierw musi się przebić przez zakorkowane dzielnice) odjazd z wysokości przystani Uskudar i dworca Harem, numer 139 (kierunek Sile lub Agva). Za studencki bilet zapłaciłem chyba 5lir.

Bardzo długo płytko i równo, plaża jak plaża (ważne, że piaszczysta), fajne skałki. W Morzu Czarnym widywane są delfiny, ale ja nie miałem tyle szczęścia.

Z aparatem w zębach nie polecam pływać. To nie był mój aparat, ja swój utopiłem w Syrii. Nie pływajmy z Canonami :)
Ja też miałem pewne straty, liczne otarcia po osunięciu się ze skałki. Za mało treningu za dzieciaka, niestety.

Dobrze wyrwać się z tego wielkiego miasta, które ze względu na swoje rozmiary i zatłoczenie nie należy do moich ulubionych miast. Same odległości między zwiedzanymi obiektami nie są duże, ale ja musiałem tam dojechać z głębokiej Azji (bez metra), więc traumy z autobusu nr 19 ciążą na mojej ocenie. Na plus liczne rejsy po Bosforze.

mirka66 - 2011-03-25 06:43
Jestem ciekawa jak utopiles aparat.Moze skusisz sie na troche opisow?Pozdrawiam.

wojtek
wojtek - 2013-04-05 00:01
mlody hej bylem w sile 1964 z bulgarii burgas jechalem stopem takie to byly czassy potem stoprm zrobilem mala azje i ipowrot do polski piekne plaze pozdr
wojtekwo

Zasoby: 650 wpisów650 250 komentarzy250 4591 zdjęć4591 2 pliki multimedialne2